منوی سایت

آموزش مجازی در بهسامان

آموزش مجازی در بهسامان


چرا دوره های مجازی ؟

امروزه پیشرفت تکنولوژی و رشد و رقابت شدید کسب و کارها موجب شده افراد زمان های بیشتری را برای آموزش خود در نظر بگیرند و از آنجایی که زمان مورد نیاز برای دریافت این آموزش ها با توجه به فعالیت روزمره افراد سخت شده و برای دریافت آموزش بصورت خصوصی باید هزینه های قابل توجهی مصرف شود سبکی از آموزش بوجود آمده به نام مجازی که در این نوع از آموزش ها افراد با توجه به هر زمانی که آزاد هستند می توانند به این آموزش ها مراجعه کنند و بسته به نوع آموزش و سیاست آموزش گذار افراد بعد از گذراندن آموزش و شرکت در آزمون پایانی و کسب نمره قبولی می توانند مدرک یا گواهی نامه مرتبط با دوره گذرانده را دریافت کنند.

همه ی مراحل بالا نیاز به یک سری ساز و کار دارد تا بتواند یک مجموعه آموزشی و یا یک سازمان را به مرحله ای برساند تا گواهی صادر شده توسط آن نهاد معتبر و دارای اعتبار کشوری و بین المللی باشد. علاوه بر این که محتوای آموزشی و مدرس به گواهی صادر شده ارزش می دهند نظم و همین طور امنیت آزمون برای جلوگیری از تقلب در آن نیز می تواند ارزش دوره های آموزش مجازی را بیش از پیش افزایش دهد.

با ارزش شدن مدارک و گواهی های صادر شده موجب می گردد ارزش افزوده بالایی را به موسسات آموزشی تقدیم کند و موجب می شود مخاطبین قابل توجهی برای گذارندن آن دوره به مجموعه افزوده شوند.

بعضی از سازمان ها  پس ازاینکه افراد زیر مجموعه شان یک دوره ای را با نمره قبولی طی می کنند برایشان امتیازی در نظر می گیرند که بر طبق این نمرات جایگاه شغلی افراد و یا حقوق دریافتی شان تحت تاثیر قرار می گیرد.

به طور کلی آموزش مدون و مستمر موجب می گردد نیروی های شاغل در سازمان ها مهارت های لازم برای بر طرف کردن چالش هایی که با آن رو به رو می شوند را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.


دوره های مجازی چیست؟

دوره های مجازی به دوره هایی گفته می شود که محتوای آموزشی آن بصورت دیجیتال در اختیار فراگیران قرار می گیرد محتوا می تواند شامل فایل های صوتی ، ویدیویی و یا پی دی اف ، پاورپوینت و Word باشد. این محتوای آموزشی می تواند براساس یک بازه زمانی و یا بصورت بخش بندی شده در اختیار مخاطب قرار بگیرد.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد دوره های مجازی از اهمیت بالایی در سراسر جهان برخوردار هستند و میزان استفاده آن روز به روز در حال افزایش می باشد.


چه دوره هایی را می توان بصورت مجازی ارائه کرد؟

همه دوره هایی که بصورت تئوری هستند و یا دوره های عملی که نیاز به کامپیتور دارند را می توان بصورت مجازی تعریف کرد. برای مثال در رشته عمران و یا معماری شما برای آموزشی اتوکد می توانید آن را بصورت مجازی تعریف کنید و اکثر گرایش کامپیوتر می تواند بصورت مجازی تعریف شود.


کیفیت یادگیری در دوره های مجازی به اندازه ی دوره های حضوری هست؟

این موضوع به نوع آموزش وابسته می باشد برای مثال در بعضی از موارد دوره های مجازی کاربرد بیشتری دارند در بعضی از موارد  کاربرد کمتری ولی اصولا برای افراد بالای 18 سال در بسیاری از موارد مشابه کاربرد بیشتری دارد.


بدست آوردن درآمد با دوره های مجازی؟

اگر محتوایی برای ارائه دارید شما هم اکنون می توانید برای بدست آورد درآمد اقدام کنید ، پلتفرم هایی مانند یوتیوب و آپارات و غیره براساس تعداد مشاهده هایی که توسط کاربران خودشان دارند به شما پول می دهند. یکسری از پلتفرم ها شما باید در آنجا ویدیو های آموزشی تان را قرار دهید براساس تعداد فروش یا درصدی به شما می دهند و یا درصدی از شما می گیرند که بازهم بستگی به سیاست آن پلتفرم دارد.

اکر می خواهید خودتان پلتفرم داشته باشد می توانید هم از پلتفرم های متن باز ( همان Open Source) استفاده کنید و یا می توانید از محصولات تجاری استفاده کنید در هر صورت ابتدا باید نیاز خودتان را مشخص کنید و بعد انتخاب خود را انجام دهید.

محصولات متن باز زمانی مناسب هستند که می خواهید به مانند سایر مجموعه ها فعالیت کنید و بر روی محتوای آموزشی تان تکیه می کنید. محصولات تجاری به شما مزیت رقابتی بیشتری می دهد و با ایده هایی که دارید می توانید جذابیت بیشتری به مشتریان تان ارائه کنید که از سرویس شما استفاده کنند. 

نرم افزار مدیریت آموزشگاه بهسامان یکی از محصولات تجاری است که به شما امکان ایجاد دور های مجازی را می دهد و باعث می شود با قذرتی که در بحث امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد شما را به راحتی به سودآوری و درآمد زایی برساند. نرم افزار بهسامان شامل امکانات زیادی می باشد که شما می توانید با تماس با کارشناسان از آن ها به طور دقیق مطلع شوید.3 شهريور , 1402