منوی سایت

بهسامان 10و آموزش از را دور

بهسامان 10و آموزش از را دور

با ادوبی کانکت،در نرم افزارآموزشگاه بهسامان 10 تدریس کن!


6 ویژگی  نرم افزار های آموزش آنلاین  بهسامان 10

نرم افزار آموزشگاه بهسامان 10موجب صرفه جویی در وقت و هزینه در طول توسعه آموزش آنلاین  وسرعت بخشیدن به امر آموزش شما می شوند. با توجه به تعدد آموزشگاه ها و موسسات آموزشی و پیدایش اپیدمی بنام کرونا که باعث شد بیشتر قسمت آموزش ما به سمت مجازی سوق پیدا کند، برخی از مدیران موسسات آموزشی با هشیاری بیشتری رویکرد آموزش از راه دور و آموزشگاه آنلاین بهسامان 10 را انتخاب کرده اند که سال ها سابقه و تجربه در زمینه ارئه آموزش آنلاین در بالاترین سطح های آموزشی موسسات بزرگی بوده است  و به سمت راه اندازی آموزشگاه مجازی و تدریس انلاین گام برداشته اند. با داشتن یک نرم افزار آموزشگاهی و نرم افزار ثبت نام آموزشگاه، این امکان به راحتی قابل دستیابی و پیاده سازی است. نرم افزار مدیریت موسسات آموزشی به مدیران آموزشگاه ها کمک خواهد کرد هزینه آموزش مجازی و پیاده سازی سیستم مدیریت یادگیری مجازی  را برای خود به حداقل رسانده و در مقابل از مزایای آموزش مجازی به نحو مناسبی بهره مند گردند. با توجه به اینکه آموزشگاه ها اعم از حضوری و غیرحضوری نیازمند مدیریت هزینه ها و منابع خود و دستیابی به سود بالاتر برای بقا هستند، یک سامانه مدیریت آموزشگاه در واقع به مدیران کمک خواهد کرد در هزینه منابع انسانی و منشی برای ثبت نام شرکت کنندگان در دوره های آموزشی صرفه جویی نموده و با یک نرم افزار آموزشگاهی مناسب به خوبی به این نیاز پاسخ دهند.


کلاستوبا بهسامان 10 ازرا دور برگزار کن!


با داشتن یک سامانه آموزش مجازی،همراه داشتن برنامه ادوبی کانکت که به سیستم مدیریتی بهسامان 10متصل میباشد  شما می توانید در بازار رقابتی آموزش از سهم بازار بیشتری برخوردار شده و به نرخ بازگشت سرمایه بالاتری برسید. با این روش با توجه به صرفه جویی در مکان، زمان، هزینه آموزش، هزینه استاد و هزینه برگزاری حضوری دوره های آموزشی دستیابی به سود بالاتر به راحتی ممکن خواهد بود و مسلما به حاشیه سود بالاتری در این حوزه دست پیدا خواهید کرد.

کلاس آنلاین و ازمون انلاین به شما کمک خواهد کرد که با برگزاری دوره های آموزش مجازی با کیفیت و ارزیابی دوره ای از دانشپذیران خود، بتوانید از رقبا در صنعت آموزش پیشی گرفته و سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص دهید.همچنین داوطلبان آموزشگاه با توجه به اینکه هرکدام دارای پنل شخصی خود در ارتباط با سامانه میشوند نظم خوبی درکلاس های شما اتفاق افتاد چه در زمینه مدیریت مالی و آموزشی کلاس های خود و چهه در ارتباط با مشاوران و استادان  زیرا تمامی امکانات مورد نیازآموزشی  داوطلب در پنل شخصیش موجود می باشد.

 آموزش آنلاین چیست و چه ویژگی هایی دارد

مزایای استفاده  و بهره گیری ازآموزش از راه دور

آموزش مجازی در صورتیکه بخوبی طراحی و بکار گرفته شود جواب می دهد. نتایج تحقیقات مختلف با متدلوژی های قوی وبعضاً با کنترل های آزمایشی نشان می دهد. آموزش های مجازی تاثیر مثبتی در توسعه تجارت پاره ای از کشورها داشته است. مزایای عمده استقرار و بهره گیری از آموزش های مجازی از نظر رندی توماس (2001) به شرح ذیل ارائه شده است:

• کاهش هزینه های آموزشی

• بهبود علمکرد و بهره وری بیشتر

• تسریع در دسترسی به بازار

• تسهیل در جذب و بکارگیری نیروی انسانی

• فراهم آوردن فرصت به روز آوری دانش

از دیرباز این موضوع مطرح بوده که از مشکلات آموزش های سنتی مسئله عدم امکان سنجش میزان بازگشت سرمایه است ، لیکن آموزش الکترونیکی ماهیتاً نسبت به آموزشهای سنتی بیشتر قابل اندازه گیری است و ابزارهای مختلف اندازه گیری جهت سنجش میزان انتقال دان از این طریق طراحی شده است. ازجمله این ابزارها می توان به نرم افزارهای ویژه سنجش واندازه گیری اشاره کرد. درنتیجه اخیراً برخی از استفاده کنندگان از آموزش های مجازی نتایج کمی و قابل اندازه گیری در نتیجه بکارگیری آموزش مجازی گزارش کرده اند که می توان به نقل ازمنبع فوق به موارد ذیل اشاره کرد:

1- کاهش هزینه آموزش در آموزش مجازی

 

 • شرکت Brandon  چهل درصد کاهش هزینه را بدون کاهش اثر بخشی گزارش کرده است.

 • شرکت Cisco صرفه جویی 10 میلیون دلاری را در صرف هزینه از طریق جایگزینی و بکارگیری آموزش مجازی گزارش کرده است.

• خطوط هواپیما ایالت متحده با کاهش 60% در زمان آموزش توانسته است 9 میلیون دلار در پرداخت هزینه های هتل وسایر هزینه ها صرفه جویی نماید.

 • شرکت کامپیوتری Apple کاهش 83 درصدی هزینه را در بکارگیری یک دوره آموزش مجازی، نسبت به آموزش های سنتی گزارش کرده است.

2- کارائی واثر بخشی بیشتر در آموزش مجازی

 

آموزش مجازی زمان یادگیری فراگیران را بطور متوسط بین 25 تا 50 درصد کاهش داده و نشان داده است که زمان فعال حفظ اطلاعات نیز به نسبت قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

 • شرکت IBM براساس نتایج نظر سنجی که از شرکت کنندگان در دوره های مجازی اخذ نموده گزارش کرده است که فراگیران نسبت به آموزش های سنتی با صرف   زمان موارد درسی را آموخته اند.

 • شرکت GE گزارش کرده است که توانمندی های آموزشی فراگیران مجازی نسبت به آموزش های سنتی 65% افزایش یافته است.

3- بهبود عملکرد در آموزش مجازی

 

این آموزش مجازی می توان یک محیط کاری با نیروی انسانی آموزش دیده در حداقل زمان ممکن ایجاد نمود که نتیجه آن بهره وری بیشتر خواهد بود:

 • شرکت Sun Microsystem با بهبود شرایط و اجرای برنامه آموزش آشناسازی کارکنان با نحوه بهره گیری از آموزش مجازی توانسته است 100 میلیون دلار در پرداخت هزینه های حقوق و بکارگماری کارکنان تجاری ( نسبت به زمان واقعی مورد نیاز برای محول کردن مسئولیت فروش ) صرفه جویی نماید.

 • از طریق آموزش های مجازی 10000 نفر از مشاوران یکصد شرکت خدماتی تابعه Fortune توانسته اند گواهینامه حرفه ای، دریافت نمایند که نتیجه آن 100 میلیون دلار صرفه جویی سالیانه نسبت به هزینه های آموزش های سنتی بوده است.

4- بهبود رقابت پذیری با آموزش مجازی

 

نتایج یکی از مطالعات معتبر که اخیراً اجرا شده است نشان می دهد که فعالیت های عمده وکلیدی که طی آن شرکت های امروزی می توانند به بقاء خود ادامه دهند عبارتنداز:

• میزان نوآوری وابداعات

• جذب و نگهداشت نخبگان

• ایجاد ارتباط موثر و مثبت با مشتریان کلیدی وتوسعه کانالهای ارتباطی

• افزایش میزان کیفیت محصولات و خدمات با بهبود شرایط فرایندکار

شرکت کامپیوتری Compaq (2001) بعنوان یک شعار چنین مطرح می کند:« اگر ما کاری را انجام دادیم که غیر ممکن بنظر می رسید و محیط کاری را متحول ساخت؛ آن کار چه چیزی می تواند باشد؟ پاسخ ما این است که توانستیم « هرکاری» را با بهره گیری از یک متخصصین به انجام برسانیم. این تجربه در نتیجه اجرای آموزش الکترونیک (LMS) بدست آمده است».

 

استراتژی صحیح آموزش مجازی

 منظور از استراتژی صحیح، بکارگیری آموزش های مجازی با ارتباط دادن آن با مقاصد، ماموریت ها واهداف مالی سازمان می باشد. اهداف و مقاصد استراتژیک که آموزش های مجازی می تواند برای سازمان ها به ارمغان آورد عبارت اند از: 


• ارتباط دادن استراتژی سازمانی به کارآئی و توانمندی کارکنان

• بهبود عملکرد سازمانی، کارآئی و پاسخگوئی به بازار

• بهینه کردن زنجیره عملکرد و رضایت مندی مشتریان

• نگهداشت بهتر کارکنان

• ترغیب مسئولیت پذیری بیشتر کارکنان از طریق توسعه توانائیهای فردی

• بهینه کردن سرمایه فکری ومدیریت دانش

• به روز نمودن دانش

• توسعه تجارت مجازی

• تسریع درارائه آموزش های هدفدار و مبتنی بر نیاز

• بهبود شرایط محیطی

هرچه آموزش مجازی با اهداف و مقاصد استراتژیک سازمان بیشتر مرتبط گردد، تأثیر بیشتری در کارآئی و کاهش هزینه های سازمان خواهد داشت. یادگیری بیشتر در سازمان بمنظور دستیابی به این اهدف را این گونه تفسیر کرد که می توان یک سازمان را با افزایش ارزش فرایندی، تبدیل به یک سازمان یادگیرنده نمود.


کسب آمادگی برای موفقیت

در صورتی که بخواهیم بنحو موثر و مثبت از مزایای اجرای آموزش مجازی بهره جوییم بایستی شناخت کافی از شرایط واقعی سازمان ( زیر ساخت ها، منابع، محتوی، مشتریان، چگونگی دانش و شرایط آموزش در سازمان ) داشته باشیم. سوالاتی،چون اکنون کجا هستیم؟ کجا می خواهیم برویم؟ چگونه می خواهیم بدانجا برسیم؟ و …. ریشه در طراحی استراتژیک دارد و در قسمت های بعدی به ساختار وفرایندهای آموزش جهت پاسخ به سوالات فوق پرداخته می شود.

 آموزش مجازی چیست

ساختار و شکل گیری  برنامه در آموزش مجازی

 

طراحی و برنامه ریزی برای بکارگیری آموزش مجازی نیازمند همکاری موثر فعالیت های کارکنان ونیز مشتریان خارج از سازمان می باشد. ازشرایط واقعی سازمان که بدانها اشاره شد دو فعالیت ویژه در کانون فرایند قرار دارند. محتوی یعنی مواد درسی که بایستی تهیه و بعنوان منبع در سیستم آموزش مجازی بکار گرفته شود وتکنولوژی یعنی فراهم آوردن امکانات سیستمی که ارائه ومدیریت مواد آموزشی را ممکن سازد. درحاشیه این دو فعالیت کانونی ومرکزی، فعالیت های دیگری متمرکز شده اند که شامل استراتژی ها، آموزش کارکنانی که مسئولیت مدیریت، حفاظت ونگهداری سیستم آموزش مجازی (LMS) را در سازمان بعهده دارند، مدیریت تغییرات و مدیریت پروژه است.

به منظور استقرار موفقیت آمیز آموزش های مجازی لازم است درمرحله شروع یک مطالعه و برآورد دقیق از تأثیر آموزش مجازی درتوسعه سازمانی بعمل می آید. هدف از اجرای این مطالعه جلوگیری ازهر گونه خطای احتمالی واتلاف سرمایه ها و همچنین بررسی امکان استفاده از تمام فرصت های ممکن می‏باشد.

اندی توماس ماتریس آموزش مجاری  را بعنوان یک ابزار تحلیلی برای برنامه ریزی و بیان یک دید کلی از آموزش مجازی ارائه می دهد. این ماتریس سازمان را قادر می سازد که نیازهای موجود را اولویت بندی نماید و نیز توانمندی خود را در هر یک از هشت عنصر کلیدی تعلیم؛ استراتژی؛ مدیریت؛ ارزیابی؛ محتوی؛ نرم افزار؛ متد آموزشی واجرا آزمایش نماید.

چه ویژگی هایی از نرم افزار آموزش مجازی می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود؟

در اینجا چند نکته برای انتخاب نرم افزار آموزش مجازی به شما می گوییم که می تواند به شما در صرفه جویی در وقت کمک کند.


ابزارهای نوشتن و تالیف مبتنی بر ابر

ابزارهای مبتنی بر ابر، نرم افزارهای آموزش مجازی هستند که کاربران از طریق اینترنت به آن دسترسی دارند. نرم افزار آموزش مجازی دسکتاپ بر روی رایانه شخصی شما نصب می شود. اما از آنجا که ابزارهای تالیف تالیف مبتنی بر ابر کاملا آنلاین کار می کنند. برای استفاده از آن ها نیازی به نصب هیچ چیزی در رایانه شخصی ندارید. علاوه بر این، سیستم های دسکتاپ نیاز به به روز رسانی های منظم دارند، که این مسئله بسیار وقت گیر و در برخی مواقع پرهزینه می باشد. ابزارهای مبتنی بر ابر، نیازی به به روز رسانی منظم ندارند. همچنین، با سیستم های مبتنی بر ابر، شما با مشکلات ذخیره سازی رو به رو نخواهید شد.

در مقایسه با نرم افزار آموزش مجازی دسکتاپ، استفاده از نرم افزار یادگیری مجازی به مراتب راحت تر است. همچنین نرم افزار های مبتنی بر ابر به صورت کلی انعطاف پذیرتر هستند زیرا قابلیت ایجاد همکاری دارند، به این معنا که چندین نویسنده می توانند به صورت آنلاین برای ایجاد یک پروژه آموزش الکترونیک همکاری کنند. اگر واقعا به دنبال صرفه جویی در روال توسعه پروژه های آموزش مجازی هستید،  نرم افزار آموزش مجازی مبتنی بر ابر نسبت به نسخه های نصبی بیشتر کمک می کند.


وارد کردن محتوا

بیشتر اوقات، سازمان ها، محتوا و داستان خود را با فرمت پاورپوینت یا ورد تهیه می کنند. برای صرفه جویی در وقت در تولید آموزش مجازی، نرم افزار eLearning ای را انتخاب کنید که امکان وارد کردن مستقیم اسناد را فراهم کند. این باعث کاهش زمان لازم برای کپی کردن محتوا در اسلاید های خود نرم افزار می شود.

 تولید محتوا برای آموزش مجازی


همچنین نرم افزاری را انتخاب کنید که امکان ذخیره کردن فایل ها و اسست های خودتان را به شما بدهد. با این کار می توانید به راحتی از اسست های خود مانند تصاویر، نمودارها و فایل های ویدئویی مجددا استفاده کنید. این مورد را بررسی کنید که نرم افزار در وارد کردن محتوا چه میان انعطاف پذیری دارد. از چه نوع فایل هایی پشتیبانی می کند؟ آیا فایل صوتی نیز می توان در آن وارد کرد؟


آموزش الکترونیکی ریسپانسیو

امروزه با توجه به اینکه تنوع دستگاه های موجود در بازار بیشتر شده است، اهمیت مسئله سازگاری دوره های آموزش الکترونیکی با این دستگاه ها بیشتر شده است. دیگر زمان صفحات مبتنی بر فلش تمام شده است. حتما از این موضوع مطمئن شوید که نرم افزار آموزش مجازی شما به طور خودکار خروجی HTML5  ِ ریسپانسیو ایجاد می کند.امروزه کاربران از نمایشگرهای مختلف در ابعاد کوچک و بزرگ برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده می کنند.بنابراین سایتی می تواند در فضای وب موفق باشد که بتواند به همه کاربران مراجعه کننده به سایت خدمات مناسب ارائه دهد و نمایش سایت به صورت کامل باشد.

غالب ابزارهای تالیف آموزش مجازی، ابزاری برای دانلود خروجی ریسپانسیو HTML5 را فراهم می کنند. اما برای ایجاد دوره های واقعا ریسپانسیو برای دستگاه های مختلف با این ابزار، تلاش و زمان نیاز دارد.

در هنگام انتخاب نرم افزار تالیف، بررسی کنید که آیا امکان تبدیل خودکار اسلاید ها به صفحات HTML5 به صورت ریسپانسیو را دارد یا نه. آیا خروجی HTML5 برای صفحه نمایش های مختاف تنظیم می شود یا باید برای هر صفحه و هر روزولوشن طرح های جداگانه ای بسازید؟

نرم افزار آموزش مجازی را انتخاب کنید که به صورت خودکار اسلایدهای الکترونیکی شما را به صفحات یادگیری HTML5 کاملا ریسپانسیو تبدیل می کند، زیرا در وقت، به میزان زیادی صرفه جویی می کند.


اتوماسیون آموزش الکترونیکی

اتوماسیون موجب صرفه جویی در وقت می شود، اما این تنها دلیلی نیست که شما باید به دنبال اتوماسیون فرآیند توسعه  آموزش مجازی خود باشید. زمانی را که استفاده از اتوماسیون برای شما صرفه جویی می کند را می توانید در ایجاد یک استراتژی یادگیری بی عیب استفاده کرد و این در بهبود اثربخشی یادگیری شما کمک زیادی می کند.

برای اتوماسیون تولید آموزش آنلاین، گزینه های زیادی وجود دارد. بسیاری از ابزارهای تالیف دوره های اموزش مجازی، ویژگی های اتوماسیون را دارند. قبل از انتخاب نرم افزار آموزش مجازی، امکان اتوماسیوت فرآیند توسعه آموزش الکترونیکی خود را بررسی کنید. به طور کلی، نرم افزار آموزش مجازی خودکار شاید گران تر و پر هزینه تر باشد، اما در دراز مدت به شما کمک می کند تا در هزینه و وقت صرفه جویی زیادی کنید.

در آخر شما با استفاده از نرم افزارمدیریت آموزشگاه بهسامان 10 که در بستر خود با برنامه هایی مثل ادوبی کانکت adobe connect و بیگ بلو باتن bigbluebutton زمینه را برای مدیریت نامحدود آموزشگاه شما به صورت آنلاین و مجازی در بالاترین کیفیت ارائه داده است.

بیگ بلو باتن یک سیستم وب کنفرانس است که برای یادگیری آنلاین طراحی شده است در بیگ بلو باتن شما می توانید در لحظه و آنلاین ،صداتصویر،

اسلاید،وایت برد و فایل های مختلف را به اشتراک بگذارید.


.13 ارديبهشت , 1400